Dom Ewy Braun

Na końcu ulicy Grunwaldzkiej, za bazą ratowników, w zachodniej części Pobierowa, znajduje się drewniany domek, wokół którego przez lata narosło wiele opowieści. Według przekazów, domek letniskowy zamieszkiwany był przez kochankę, a później żonę Adolfa Hitlera – Ewę Braun. 

Tak naprawdę, nie ma żadnych pisemnych dowodów na to, by wódz III Rzeszy faktycznie odwiedzał w tym miejscu swą wybrankę. Można jednak natrafić na informacje, że we wspomnianym domu, Ewę wizytował marszałek niemieckiego lotnictwa - Hermann Goring, który mieszkał w pobliskim Międzywodziu i doglądał położone w okolicy lotnisko.

Na chwilę obecną, dom jest mocno zdewastowany i można go oglądać wyłącznie z zewnątrz. Od wielu lat stoi bowiem pusty, a obecny właściciel nie jest zainteresowany podjęciem jakichkolwiek prac remontowych. Mimo opinii, iż nie jest to atrakcja turystyczna, a wyłącznie ciekawostka, pod domkiem Ewy Braun często można spotkać turystów.

Wybierz domek letniskowy na nocleg w Pobierowo tu pobierowo.net.pl

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Przy końcu ul. Grunwaldzkiej, za bazą ratowników, w otoczeniu drzew, stoi niewielki, drewniany domek, wokół którego przez lata narosło wiele interesujących opowieści. Według krążących pogłosek, w domku tym mieszkała Ewa Braun, która była kochanką, a następnie żoną Adolfa Hitlera. Dziś, dom niestety stoi pusty, jest zniszczony i można go oglądać tylko z zewnątrz.

Komentarze (2)
Anonim 8.04.2019 08:27

Faktycznie mimo tego , iż domek ten nie jest otwarty dla turystów kręci się tam sporo osób. My z mężem i znajomymi również byliśmy ciekawi tego, jak wygląda. Będąc w Pobierowie warto odwiedzić to miejsce, ale przedtem łyknąć trochę historii na temat Ewy Braun :)

Anonim 1.11.2021 21:04

Dzisiaj to jest 1 listopada 2021 , byłem tam póżną porą , dom stoi . Mocno zarośnięty - ale jest .

Dodaj komentarz