Galeria Sztuki Współczesnej

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Powołana do życia w lutym 1988 roku Galeria Sztuki Współczesnej, mieści się w jednym ze skrzydeł zabytkowego budynku miejskiego ratusza. GSW w Kołobrzegu prowadzi aktywną działalność edukacyjną dla dzieci, jednak jej podstawowym zadaniem jest prezentowanie wartościowej sztuki z różnych dziedzin - przede wszystkim plastycznych.

Rzecz jasna główną oś ekspozycji i czasowych wystaw zajmują dzieła artystów żyjących i tworzących w XX i XXI wieku. W kołobrzeskiej Galerii Sztuki Współczesnej prezentowano prace twórców takiego dorobku i formatu, jak Władysław Hasior, Antoni Fałat, Zdzisław Beksiński, Józef Szajna czy Marto Anto.

Instytucja organizuje również cykliczne imprezy kulturalne, jak Biennale Sztuki Sakralnej SACRUM czy Ogólnopolskie Biennale Pasteli. Galeria Sztuki Współczesnej jest placówką funkcjonującą w ramach Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu.

Mini przewodnik

Mieszcząca się w miejskim ratuszu placówka promująca dzieła sztuk plastycznych. Zarówno lokalnych artystów, jak też uznanych w całym kraju i poza jego granicami twórców. Prezentowano tutaj prace m.in. Władysława Hasiora, Zdzisława Beksińskiego czy Józefa Szajny. Galeria Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu prowadzi również działalność warsztatowo-edukacyjną.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja