O potencjale Szklarskiej Poręby w dziedzinie odnowy biologicznej w górach

Relaks, dobre samopoczucie i dbałość o kondycję fizyczną to dla polskich turystów coraz ważniejsze rzeczy przy wyjazdach na zasłużony urlop oraz pozostałych okazjach do odpoczynku. Atrakcje w rodzaju muzeów czy zabytków nie przyciągają tak mocno - zwłaszcza, kiedy już wcześniej było się w danym miejscu - jak perspektywa ożywczej zmiany klimatu, np. na górski. Dostęp do szeroko rozumianej odnowy biologicznej to już praktycznie podstawowy wymóg dla potencjalnych gości. Szklarska Poręba z całą pewnością jest w stanie spełnić oczekiwania przyjezdnych w tym zakresie.

Bodaj największa w tym zasługa położenia w górach, a co za tym idzie: świeżego, czystego powietrza oraz przepięknych pejzaży Karkonoszy. To najważniejsze czynniki zachęcające do aktywnego wypoczynku i wzmożonego wysiłku fizycznego podczas pobytu w Szklarskiej Porębie. A chyba nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać ani o korzystnym dla zdrowia klimacie, ani o pozytywnym wpływie sportowej aktywności na stan organizmu. Było nie było, mamy tu do czynienia z odnową biologiczną - w cokolwiek prymitywnej, najbardziej podstawowej, ale za to dostępnej niemal bezkosztowo formie. A warunki do uprawiania sportu w tym akurat kurorcie turystycznym są przednie, o dosłownie każdej porze roku.

I tak w sezonie zimowym zdecydowanie króluje narciarstwo: czy to na dużej stacji pod Szrenicą, czy to na Polanie Jakuszyckiej - sławnym na cały kraj centrum biegów narciarskich, które w ciągu paru najbliższych lat przejdzie gruntowną modernizację. Docelowo Szklarska Poręba ma bowiem posiadać ośrodek godny największych imprez sportowych, z igrzyskami olimpijskimi włącznie. Z kolei w pozostałe pory roku specyficzną odnowę biologiczną w górach zapewniają przede wszystkim wędrówki po karkonoskich szlakach oraz wycieczki po rowerowych trasach. Interesującą alternatywą mogą być też aquaparki i baseny. Zwłaszcza te posiadające otwarte niecki pod chmurką… ewentualnie chociaż ładny widok na górskie krajobrazy.

To wszystko oczywiście bardzo przyjemne opcje na rekreację, ale dla turystów odwiedzających Szklarską Porębę przede wszystkim po to, aby się w górach zregenerować i doprowadzić ciało do stanu używalności, tyle zapewne nie wystarczy. Jednak od czegoś w końcu są te wszystkie SPA & Wellness, gdzie odnowa biologiczna z całą pewnością należy do priorytetów. Od liczby (oraz nazw) proponowanych zabiegów może się zakręcić w głowie, lecz dobrze dobrany zestaw masaży oraz innych procedur sprawia, że człowiek czuje się jak nowo narodzony. Inna sprawa, że wysokość rachunków za takie przyjemność potrafi brutalnie sprowadzić na ziemię. Cóż, tanie noclegi nigdy nie idą w parze z iście królewskim traktowaniem w luksusowych obiektach.

Szklarska Poręba w Karkonoszach niewątpliwie należy do najciekawszych kurortów turystycznych w całej Polsce. Malownicze widoki, intrygujące dzieje miejscowości, świetne warunki klimatyczne, wreszcie stojąca na wysokim poziomie odnowa biologiczna w górach - to wszystko sprawia, iż naprawdę warto tu przyjechać i w końcu porządnie wypocząć.

Dodano: 2017-10-17 14:32:00

Komentarze (2)
Anonim
18.10.2017 08:37

Szklarska Poręba to rzeczywiście świetne miejsce do wypoczynku. Piękne góry, malownicze trasy turystyczne, mnóstwo rozmaitych atrakcji... Co się zaś tyczy odnowy biologicznej - tej na fachowym poziomie, a nie tylko "wietrzenia płuc" górskim powietrzem - to nie miałem okazji skorzystać. Ceny jak na mój gust to jakieś groteskowe horrendum.

Anonim
7.06.2019 08:36

Mam w Szklarskiej Porębie rodzinę więc jestem tam co jakiś czas. Miałam ostatnio ciężki czas więc jako nagrodę postanowiłam zafundować sobie odnowę biologiczną. I tak miałam w planie wyjazd do Szklarskiej więc mogę połączyć wyjazd do rodziny z relaksem :)

Dodaj komentarz