Fachowa odnowa biologiczna w górach, czyli dlaczego warto wypoczywać w Lądku-Zdroju

Bodaj najbardziej renomowane, a już na pewno najsłynniejsze uzdrowisko w Polsce z całą pewnością stanowi wyjątkowo atrakcyjną destynację turystyczną w górach. Piękne Sudety Wschodnie, kameralne miasto z oryginalną zabudową, a nade wszystko - bogactwo źródeł mineralnych o leczniczych właściwościach. Lądek-Zdrój zapewnia szczególnie korzystne warunki do wypoczynku i zregenerowania się. I coraz większa w tym rola profesjonalnych zabiegów odnowy biologicznej.

Zacznijmy jednak od początku, czyli głębokiego średniowiecza - już wtedy istniały tutaj pierwsze placówki, które dziś nazywa się zakładami kąpielowymi. Prawdziwy rozkwit uzdrowiska nastąpił w XIX wieku, kiedy leczyli się tutaj najpotężniejsi ówczesnego świata: od królów pruskich, przez rosyjskich carów, aż po (przyszłego) prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jak zatem łatwo się domyślić, przez taki długi okres czasu w odnowie biologicznej w Lądku-Zdroju poczyniono znaczące postępy (zresztą nie tylko tam). Do tego stopnia, że niektórzy wczasowicze są w stanie obejść się bez korzystania z górskich krynic. Chodzi naturalnie o niewysłowiony wręcz relaks, jaki zapewniają najróżniejsze SPA.

Rzeczone określenie często utożsamiane jest z najwyższą jakością usług turystyczno-wypoczynkowych. I nie bez powodu. Zabiegi oferowane w SPA & Wellness są w stanie przywrócić mnóstwo sił, poprawić samopoczucie, podkurować drobne dolegliwości… Taka odnowa biologiczna może się również kojarzyć z profesjonalnym sportem, gdzie najistotniejsze jest błyskawiczne postawienie zawodnika na nogi przed kolejnym występem. Oczywiście przyjeżdżając w góry do Lądka-Zdroju na pierwszym miejscu chodzi o to, żeby się odprężyć pozwolić sobie na nieco przyjemności. Trzeba dodać od razu: dość kosztownej. Kto ma ochotę na całą serię relaksacyjno-rehabilitacyjnych procedur, niech się szykuje na spore wydatki.

W dużym uproszczeniu i uogólnieniu: SPA & Wellness to domena obiektów noclegowych. Dużych, o bardzo wysokich standardach, a co za tym idzie stosownie wyceniających turnus z tak znakomitą atrakcją. W Lądku nie brakuje przybytków proponujących swoim gościom iście rozkoszną odnowę biologiczną w górach. Najczęściej w ramach specjalnych pakietów, ale klienci zwykle mogą poszerzyć sobie zabiegowy program pobytu - tyle że już za dodatkową opłatą. I to właśnie może być furtka dla tych turystów, którzy z różnych powodów wolą tanie noclegi, a nadal chcieliby skorzystać ze SPA. Wprawdzie w takim salonie odnowy biologicznej zapłacą więcej niż goście konkretnego obiektu (będą też musieli zarezerwować termin zabiegów odpowiednio wcześnie),ale nie będzie też tak że strefa wyjątkowego relaksu będzie dla nich zupełnie niedostępna. Na tej samej zasadzie działa wiele hotelowych basenów i aquaparków.

Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że wypoczynkowy wyjazd do takiego uzdrowiska w górach jak Lądek przynosi ze sobą mnóstwo dobrego. Spokój, zmiana klimatu na korzystniejszy dla zdrowia, lecznicze zdroje, sporo sposobności do amatorskiego uprawiania sportu… A jeśli jeszcze doda się do tego najwyższej klasy odnowę biologiczną, wtedy cały turnus będzie nad wyraz przyjemny.

Dodano: 2017-10-20 14:25:00

Komentarze (2)
Anonim
20.10.2017 16:03

"Nie ma takiego miasta jak Lądyn! Jest Lądek, Lądek-Zdrój" - tego cytatu po prostu nie sposób wymazać z pamięci, nawet gdyby bardzo się tego chciało. Podobno tak samo jest z zabiegami odnowy biologicznej w pierwszorzędnym SPA & Wellness. Kto raz spróbuje, już nigdy nie będzie chciał wrócić do "zwykłych" wyjazdów. Niedługo przekonam się o tym na własnej skórze :-).

Anonim
3.06.2019 08:26

Moi znajomi od lat jeżdżą do Lądka-Zdrój na wypoczynek w wielkim stylu czyli SPA&Wellness. Kusi mnie żeby również spróbować bo wypowiadają się w samych superlatywach na temat tamtejszej odnowy biologicznej. Chyba czas wykupić taki pobyt :)

Dodaj komentarz